Karma Royal Canin powstała z wyselekcjonowanych składników

Royal Canin jest to znanym i renomowanym producentem karmy dla kotów oraz psów. Karmy wspomnianego producenta charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Składniki dobierane są pod konkretne potrzeby pupili. W skrócie można określić, iż wspomniane karmy są niezwykle odżywcze a jednocześnie i bardzo smaczne. Ciekawostką jest z pewnością fakt, iż karmy powstają dzięki zgromadzonemu  doświadczeniu wybitnych weterynarzy i hodowców psów oraz kotów. Royal Canin oferuje produkty dla zwierząt na każdym etapie życia. Przy uwzględnianiu składników karm, specjaliści biorą pod uwagę następujące czynniki:

  • wiek zwierzęcia,
  • problemy zdrowotne,
  • waga,
  • rasa,
  • tryb życia,
  • miejsce zamieszkania.

Karmy Royal Canin na wszelkie problemy zdrowotne

Zdrowa i smaczna karma Royal Canin uwzględnia m.in. następujące problemy zwierząt: otyłość, choroby układu pokarmowego, choroby skórne, nadwrażliwość na poszczególne produkty. Karmy podzielone są też na styl życia zwierząt, bowiem inne składniki odżywcze potrzebuje pupil przebywający w mieście i chodzący tylko na krótkie spacery, a inne potrzeby ma zwierzak, który aktywnie spędza czas na wsi. Dla zwierząt karmy uwzględniają fakt, czy była przebyta sterylizacja. Wśród szczególnych potrzeb psów i kotów, uwzględnia się także ciążę, wybredny apetyt jak i również wrażliwy układ pokarmowy. Dzięki tak dokładnej selekcji, nawet najbardziej wybredne psy i koty, będą mogły zjeść smaczny i co najważniejsze, odżywczy posiłek.

Karma Royal Canin dostosowana do rasy zwierzęcia

Karmy dostosowane do rasy zwierzęcia gwarantują, że otrzyma on wszystkie potrzebne składniki. Można wyróżnić karmy m.in. dla następujących psów: beagle, buldog, bokser, jamnik, maltańczyk czy mops. Karmy dla zwierząt, zarówno dla psów jak i kotów, pomagają w regulacji ruchów jelit, przeciwdziałają zaparciom i tym samym wspomagają proces regularnego wypróżniania. Wpływają one również korzystnie na bakterie jelitowe, wspomagają ich rozwój i są dla nich świetną pożywką. Z jelit pochodzi odporność, dlatego tak ważne, jest aby dbać o wszystkie układy pupili, w tym również o układ pokarmowy.

Karma dostosowana do wagi ciała zwierzęcia

Wśród karm dla psów można wyróżnić takie, które podaje się pupilom do 10 kilogramów, 25, 44, lub powyżej 45 kilogramów. Dla kotów również jest podział na rasy i aktywny tryb życia. Karmy mogą być dostosowane do następujących ras: brytyjski krótkowłosy, kot bengalski czy też norweski leśny. Koty przebywające głównie w domu mają inne składniki karmy, a te, głównie spacerujące po dworze, również mają inny skład. Wśród karm można wyróżnić te z suchymi produktami oraz mokrymi.